Bude Miloš Zeman dobrým prezidentem? Doufejme

04.02.2013 21:07

 

Mou prvotní radost z toho, že druhé kolo prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman, vystřídalo rozčarování, když jsem zhlédla improvizovanou »tiskovou konferenci«.Právě zvolený prezident přišel v doprovodu své dcery a namísto manželky si vedl herečku Jiřinku Bohdalovou. Následně za »první slečnu« prohlásil dceru Kateřinu, tak jeho gesto lze chápat. Opravdu nestandardní. Skoro jako komedie. A to ještě pominu naprostou technickou nepřipravenost tiskové konference. Jako kdyby Miloš Zeman ani se svým zvolením nepočítal. Nedůstojné mi také přišlo několikeré napadání novinářů. Jako kdyby šéfredaktoři nemohli napsat svůj názor, koho volit. Pravda je, že naprostá většina médií silně podporovala druhého kandidáta – Karla Schwarzenberga. Miloš Zeman však měl také silného podporovatele – současného prezidenta Václava Klause, a to také není málo. Nezaujatých v této kampani bylo opravdu minimum.

 
Upřímně – to Karel Schwarzenberg byl na roli vítěze připraven dokonale. Také k jeho vystoupení a uznání prohry nemohu říct ani »popel«.
 
Je to poprvé, kdy se svou volbou nejsem zcela spokojena, i když ani teď bych se nerozhodla jinak. Jiná volba, pro mne jako komunistku, matku čtyřleté dcerky a člověka alespoň trochu znalého historie a historických souvislostí, prostě nebyla. Teď chci věřit, že Miloš Zeman bude důstojným prezidentem České republiky, bude nás dobře zastupovat v zahraničí a pokusí se nad některými svými výroky více zamyslet, protože on zcela jistě prezentuje názory a zájmy většiny českých občanů.
 
Také doufám, že volba Miloše Zemana je dalším krokem v posilování levicového politického spektra i ve volebních kláních. Je jasné, že většina obyvatelstva smýšlí levicově, ale bohužel ne vždy tak také jedná a volí. Možná si to již začínají uvědomovat, když upadáme do stále hlubší krize, dna nevidět a pravice řešení nabídnout nemůže. A to nejen v krizi finanční, ale o to více v krizi morální. Nemáš práci? Nevyděláš si ani na koupi bytu? Tvoje chyba, jsi neschopný, nesnažíš se. Jenom závidíš těm schopným a úspěšným. Takže lidé řekli DOST! Už se nenecháme manipulovat a oblbovat štvavými mediálními kampaněmi. Dokonce je možné říci, že volby neprohrál Karel Schwarzenberg, ale právě média, která ho tak vehementně podporovala – MF Dnes, Lidové noviny, a k mé největší radosti nenávistný pan Karel Steigerwald.
 
Každopádně budeme mít 8. března co slavit.
 
 
Autor: Barbora VOJTOVÁ, zastupitelka Karlovarského kraje za KSČMZdroj: Haló noviny