E. Kašová: Stát nemá správné priority, aneb pojďme volit

08.10.2014 07:08

Koncem týdne proběhnou kromě daleko více sledovaných voleb obecních, také volby do Senátu. Věřím, že vzhledem k tomu, že se volby konají najednou, tak přeci jenom bude slušná účast i u senátních voleb. Je třeba si uvědomit, že v dvaceti sedmi obvodech, kde se třetina Senátu volí, bude příští možnost volby zase až za šest let. Volby nejsou naší povinností, ale naopak právem.Mnoho palčivých témat, která potřebují řešení, se bohužel ani po volbách, které ukončily vládu ODS a TOP 09, nadále ignoruje a právě volby do Senátu mohou být příležitostí, jak usměrnit priority parlamentu. Stále nemáme zavedená majetková přiznání, exekutoři mají pořád volné ruce, odpovědnost za rozhodování není. Ani nemůžeme tvrdit, že by se náš stát dokázal postarat o důstojné podmínky pro stáří, o bydlení pro nové mladé rodiny, nezaměstnanost je v některých regionech likvidační, a to ani nemluvě o zacyklené zadluženosti domácností a oproti tomu vydělávajícím lichvářům a podvodníkům. 

Od vlády slyšíme, jak řeší témata, jako kvóty na kandidátky či volební právo cizinců. Uznávám, že to jsou otázky k diskuzi, ale není mnohem závažnější, abychom našim občanům zaručili možnosti práce, bydlení a dostupných kvalitních potravin a zdravotní péče? To považuji za primární otázky, které má fungující stát zajistit. 

Chybou bývá, že mnoho senátorů se v regionu, který ho vynese do parlamentu, objeví až za šest let, kdy žádá občany o znovuzvolení, přitom já myslím, že má být naopak hlasem občanů svého regionu. Ostatně mají také právo se na něj kdykoliv obrátit. Já chci vaše rady a pohled na správu státu aktivně prosazovat po celých šest let. Pojďte v pátek či sobotu k volbám a dejte i takto najevo, jak by měl náš stát fungovat.

 

 

Autor: MUDr. Eva Kašová, kandidátka KSČM do Senátu Parlamentu ČR pro volební obvod č. 6 – LounyZdroj: Medilní úsek ÚV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazen