Hlasování o prodloužení nouzového stavu

11.02.2021 14:14

Vážení členové MěO KSČM Ostrava,

 
na žádost člena ZO s. Kladivy vám zasílám text zaslaný poslancům PS PČR za KSČM. V případě, že s textem souhlasíte, tak s. Kladiva žádá, aby jste jej rovněž zaslali poslancům za KSČM s vyjádřením vašeho souhlasu.


S přáním příjemného dne

Jan Havelka
tajemník MěV KSČM Ostrava

 

 

Vážení poslanci mé strany,

 

na webu KSČM jsem se dočetl, že jednáte na základě názoru řadových členů. Jsem členem strany teprve něco déle než 1 rok, ale nevím nic o tom, že bychom byli prostřednictvím členské schůze či jiným způsobem dotázáni na to, o čem hlasujete v PS. Proto vám sdělím alespoň můj názor na prodloužení nouzového stavu:

 

Jsem jednoznačně pro jeho prodloužení. Pokud to, co děláte, je snaha zatlačit ANO do kouta a vymoci si další opatření v jeho rámci, pak vám držím palce. Doporučoval bych tlačit na to, aby zejména

- Policie ČR v této době primárně dohlížela na jeho dodržování, zejména na správné nošení roušek. Vidím kolem sebe, že např. u výdajových okének se pohybují tak z 1/4 lidé, kteří roušky u sebe nemají vůbec, ochranky v "kaufu" toto vůbec nekontrolují, pětiletým dětem snad nikdo nepořizuje roušky, zásadně nejsou dodržovány 2m rozestupy, majitel vleku na sjezdovce dostane pokutu 10000, což vyvaří za půl hodiny atd. atp. V Indii když policista potká bezrouškovce, tak ho přetáhne holí po zádech - co se tím inspirovat?

- byly zpřísněny postihy a efektivně kontrolováno dodržování karantény, možná se i k vám donesla zpráva, že podle výzkumu 46 procent nakažených nedodržuje karanténu.

- aby v žádném případě nebyly otevírány školy, snad aby bylo některým dětem UMOŽNĚNO chodit do školy. Vy hovoříte o umožnění, ale pokud by bylo po vašem, šlo by o donucení - copak školní docházka není povinná? Vy si dokážete představit, jak dítě má respirátor FFP2 7 hodin v jednom kuse ve škole? To jako fakt? A co školní jídelny? Kolik mrtvých stojí za uskutečnění jedné hodiny prvouky? Děti možná mají lehčí průběhy, ale copak nemají doma rodiče, příp. prarodiče? Nebo to budou mít roušku i ve vaně a chodit s ní spát??? V třídě mé dcery se nákaza vyskytla hned začátkem září. Celá třída šla okamžitě do karantény, přesto bylo celkem 7 nakažených. V třídě mého syna se to stalo v říjnu, hygiena řekla, že přece mají roušky, byla ředitelem upozorněna, že jen hodinách, no ale, no a co. Do karantény nešel ani soused v lavici. Jak to dopadlo nevím, já jsem synovi okamžitě psal omluvenku a pak přišel nouzový stav. Na tomhle se chcete podílet?

- v žádném případě neotevírat lyžařská střediska. Jak jsem viděl na Pustevnách v Beskydech, jedná se převážně o lidi, kteří nejsou ochotni dodržovat hygienická nařízení. V čekárně na lanovku byla hlava na hlavě, a pokud někdo vůbec měl roušku, pak hrdě pod nosem. Obsluhu lanovky to nezajímalo. Na výzvu na nasazení roušek nikdo nereagoval, ani obsluha. Takže prosím nevykládejte, že si to vlekaři ve vlastním zájmu pohlídají. Jsem si jistý, že ne.

 

Moc vás prosím, hlasujte nakonec za prodloužení, nikoliv za sobecké zájmy lyžařů, vlekařů, provozovatelů restaurací, odpíračů roušek odkojených havloidní školou atd., od toho jsou ve sněmovně jiní. Pokud k tomu nedojde, a prudce naroste počet nakažených a mrtvých, buďte si jisti, že nikdo si v televizích nevezme do huby ods nebo top09, zato z nás udělají vrahy dědečků a babiček. Babiš bude rád přitakávat.

 

Vemte rozum do hrsti a buďte KOMUNISTÉ, ne top09

 

S pozdravem

Ing. Tomáš Kladiva

ZO Ostrava-Michálkovice