K pokračování projektu elektronických zdravotních knížek K pokračování projektu elektronických zdravotních knížek

07.03.2012 12:17

 

Vyjádření poslankyně Parlamentu ČR a stínové ministryně KSČM pro resort zdravotnictví Soni Markové k informaci o výsledku pilotního projektu elektronických zdravotních knížek.

Správní radě VZP byla v minulých dnech předložena předběžná zpráva o průběhu pilotních projektů v Karlovarském kraji a v Kraji Vysočina, které mají ověřit oprávnění pokračovat nebo ukončit kontroverzní projekt elektronické zdravotní knížky firmy IZIP.
 
Výsledky zatím jednoznačně ukazují, že lékaři většinově odmítají zapisovat údaje do systému a pacienti i zdravotnická zařízení možnosti EZK dostatečně nevyužívají. Je zřejmé, že se situace výrazně nezlepší ani do 30. 6. 2012, kdy musí členové Správní rady VZP definitivně rozhodnout.
 
KSČM opakovaně kritizuje předražený a politicky nekorektní projekt, který spolykal již téměř dvě miliardy korun z veřejných finančních prostředků. Jsme přesvědčeni o tom, že tento projekt nemůže být životaschopný v situaci, kdy není plně vyřešena bezpečnost uchovávaných citlivých informací pacientů a neexistuje povinnost využívat elektronické zdravotnictví zákonem.
 

 

Autor: Soňa MARKOVÁ, poslankyně a stínové ministryně KSČM pro resort zdravotnictvíZdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Diskusní téma: K pokračování projektu elektronických zdravotních knížek K pokračování projektu elektronických zdravotních knížek

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek