KSČM nabízí reálné návrhy řešení

09.01.2013 11:18

 

Současná vláda uzurpuje moc a přitom ji spojuje pouze snaha o udržení se u kormidla. Nově přeskupená vládní koalice složená z ODS, TOP09 a LIDEM nemá ani žádný společný politický, programově obsahový jmenovatel. O tom svědčí i fakt, že doposud nebyla uzavřena ani nová koaliční smlouva mezi těmito stranami, jelikož původní koaliční smlouva mezi ODS, TOP09 a Věcmi veřejnými již neexistuje.

Bleskové odvolání Karolíny Peake z ministerské funkce a její teatrální prohlášení o okamžitém odchodu ministrů LIDEM z vlády jen odhalilo, že tato vláda žádný pevný základ nemá. To nezměnilo ani její následné prohlášení o potřebě zachování současné koalice. Zřejmě si dobře uvědomuje, že případné předčasné volby by pro její stranu LIDEM skončily fiaskem.

KSČM proto požaduje, aby vláda s novou koaliční smlouvou předstoupila před Poslaneckou sněmovnu a požádala o vyslovení důvěry. Vládnout dál s nulovou legitimitou se už dál nedá.

Tuto vládu, potácející se z krize do krize, ve svém novoročním projevu obecně zkritizoval i prezident Václav Klaus. Současně ji ale opět politicky podpořil, když kritizoval zejména parlamentní opozici a občanské iniciativy, které viní z vyvolávání špatné atmosféry ve společnosti.

Prezident naopak přilil olej do ohně vyhlášením hromadné amnestie, vztahující se na tisíce odsouzených a stíhaných včetně řady tunelářů či korupčníků. Je zarážející, že prezidentskou amnestii, kterou naposled v takovém rozsahu schválil Václav Havel, kontrasignoval i premiér Nečas. KSČM takovou amnestii odmítá, protože povede ke zvýšení kriminality a poklesu morálky i důvěry v právo.

KSČM jako důsledná opozice nabízí reálné návrhy řešení stávající společenské krize, které povedou k nastartování hospodářského růstu ČR a účinnému boji proti korupci. Vláda a prezident naše návrhy směřující k sociálnímu a prorůstovému vývoji ignorují. KSČM proto požaduje předčasné volby do Poslanecké sněmovny ČR jako první krok na cestě vyvádějící ČR z dlouhodobé krize.