M. Vostrá: Slušnost především

02.06.2014 19:27

Politika ovlivňuje náš každodenní život. Jen s podivem poslední dobou registrujeme zvýšenou agresivitu, kterou používají politici jak při parlamentních jednáních, tak ve vyjadřování prostřednictvím Facebooku či webových stránek.Lidé středního věku v mnoha případech jen těžce zvládají základní pravidla slušného chování. Nemusí se mi sice názory oponenta z jiné politické strany líbit, ale zatím žijeme v demokratické zemi, kde již roky proklamujeme svobodu slova a vyjadřování. 

Vyjádření Františka Svobody z ČSSD „zastřelte Zahradila“ v rámci ne zrovna šťastného Zahradilova vyjadřování je takzvaně přes čáru. Není se co divit, že lidé odmítají politiky jako takové, odmítají se zúčastnit voleb, zvláště pak těch posledních, evropských. 

Možná by pan Zahradil měl také popřemýšlet o tom, kolik lidských obětí je již na Ukrajině a měl by začít místo rádoby vtipných vyjádření nabádat k mírovým jednáním u kulatého stolu. A proto se všichni zamysleme nad politickou kulturou, která má být vzorem našim dětem, neboť v současné době bychom se za ni mohli spíše stydět, protože právě pro další generace bychom měli zajistit klidný a spokojený život bez násilí, které dnes tolik ohrožuje náš svět.

 

 

Autor: Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČMZdroj: Mediální úsek ÚV KSČM