Mikulášská nadílka 2014

06.01.2015 21:40

Je mi potěšením, vás informovat o Mikulášské nadílce, která proběhla v sobotu šestého prosince. Na úvod musím poznamenat, že účast byla oproti minulému ročníku menší. I tak jsme přesvědčení, že padesát lidí v zasedací místnosti našeho MěV je až moc. Naštěstí to vůbec nevadilo dětem, které se nadílky zúčastnily a měly neskutečnou radost, že se mohly potkat se dvěma strašidelnými čerty, hodným andělem a samozřejmě s Mikulášem. Před příchodem Mikuláše se děti zabavily s našimi členy Klubu mladých.

Dospělí měli možnost se seznámit a popovídat si s ostatními zúčastněnými. Všichni využili možnosti drobného občerstvení. V patnáct hodin přišel Mikuláš se svými pomocníky.

 

Ač to vypadalo, že mnohé děti s ohledem na přítomnost dvou strašidelných čertů nebudou chtít s Mikulášem komunikovat, opak byl pravdou.

Děti se skoro samy rozpovídaly o tom, jak doma zlobí rodiče, že jim zrovna moc nepomáhají, nechtějí pomáhat třeba v kuchyni. Nakonec slíbily, že se polepší, budou hodnější a více doma vypomohou. Většina dětí ke slibu přidala nějakou básničku, říkanku.

 

Jak na vrchním snímku vidíte, zbylé děti, které se zúčastnili společného fotografování, jsou opravdu spokojené a s úsměvem na tváři. Za sliby a říkanky, děti obdržely balíček, ve kterém bylo ovoce a několik sladkostí. Na závěr, bych rád popřál všem do nového roku 2015 hodně zdraví, spoustu štěstí, osobních a pracovních úspěchů.

Martin Mařák, předseda komise mládeže MěV KSČM