"My o voze ČT o koze"

07.03.2014 08:43

Dále uvádím email Petra Gajdáčka, kterým se stěžuje ČT na neobjektivní informace ČT ke konfliktu na Ukrajině a odpověď ČT na jeho stížnost. V ní např. zástupce ČT velmi povrchně vysvětlil ostudný výpadek při tiskové konferenci Putina. To jsou tak neschopní, že neseženou tlumočníka ruštiny, kterou ještě nedávno vyučovalo tisíce učitelů a určitě existovaly stovky tlumočníků? ČT zatajuje, že ve světě existují velmi různorodé názory na události na Ukrajíně vč. Majdanu, o čemž svědčí např. články na Britských listech apod. Jo autocenzura v ní funguje dokonale.

 

Jan Jančura, administrátor webu.

 

------------------- Původní zpráva -------------------
Od: Gajdáček, Petr
Přijato: 5.3.2014 12:45
Komu: Info
Předmět: Stížnost

Dobrý den,

Podávám stížnost na jednostranné, tendenční a někdy i lživé komentování situace na Ukrajině ve zpravodajství České televize. Zvete neustále jednostranně zaměřené komentátory a redaktory Svobodná Evropa. Rovněž i zpravodajství  přímo z Ukrajiny je jednostranné a zaměřené na podporu banderizace Ukrajiny. Ten výpadek překladu při projevu Putina je už přímo cenzura !!! Navíc hloupá cenzura, neboť, naštěstí, řada z občanů si ještě pamatuje ruštinu a může si ten projev na internetu poslechnout v originálu. Navíc je přímo hloupé, když redaktor zpráv místo objektivní informace ji podává zároveň se svým názorem !!!

 

Petr Gajdáček, Čkalovova 911/5, 708 00 Ostrava-Poruba

Tel.: +420 603 578 313

e-mail: p.gajdacek@seznam.cz

Skype: petrgajdacek

Vážený pane Gajdáčku,

děkujeme za Váš ohlas i zájem.

Sledujete-li vysílání České televize, tak jistě víte, že o událostech na Ukrajině vysíláme v podstatě nonstop. V pátek jste mohl sledovat tiskovou konferenci samotného Janukovyče https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/214411058280228/

 

Přes víkend jsme na programu ČT24 vysílali speciály za účasti mnoha hostů, kteří divákům nabídli odborné názory. Pokud jde o stanovisko ministra zahraničí ČR - bylo odvysíláno. Stejně tak jsme odvysílali brífink po zasedání předsednictva Bezpečnostní rady státu.  Zajímavé info jste si mohl vyslechnout od Hynka Kmoníčka na ČT24 a na telefonu byl expert na mezinárodní vztahy Petr Robejšek. Oba jsou více než dostatečně fundovaní. Odvysílali jsme brífink ministryně zahraničí EU C.Ashtonové a v Událostech komentářích jste si mohl vyslechnout rozhovor s pány Zaorálkem, Ransdorfem a Schwarzenbergem a v Horizontu byl jako host komentátor Práva A.Mitrofanov. Česká televize pro Vás zprostředkovává celé spektrum názorů a informací. Byla odvysílána i tisková konference prezidenta Putina. Ano, došlo k technickým potížím, které nás mrzí, ale důvodem je fakt, že o možnosti přímého přenosu z Moskvy jsme se dozvěděli na poslední chvíli a tlumočníky nezaměstnáváme, ale objednáváme.

 

Dovolte ještě podotknout, že dopisy, které jsme dosud obdrželi, vyjadřují se způsobem vysílání jak souhlasná, tak nesouhlasná stanoviska. Veřejnost, to není jedna ucelená skupina diváků. Veřejnost, to je souhrn zájmů a protichůdných názorů. K vyjádření politického postoje je kompetentní pouze vláda České republiky.

 

S přátelským pozdravem

 

Ladislav Richtrmoc
ČESKÁ TELEVIZE
Divácké centrum
Kavčí hory
140 70 Praha 4
Tel.: 261 136 113
Fax.: 261 014 101
e-mail:info@ceskatelevize.cz
https://www.ceskatelevize.cz