Nečasovo salto mortale

18.02.2013 21:41

 

Novým ministrem obrany by měl být nestraník, uvedl včera premiér Petr Nečas (ODS) v pořadu Otázky Václava Moravce.


Nečasovým kandidátem by mohl být nynější první náměstek na ministerstvu a někdejší náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Premiér to nepopřel, Picka naopak označil za úřadujícího ministra.

 
Stínový ministr obrany KSČM Alexander Černý to označil za akrobatický kousek, který lze zařadit do kategorie politických »salto mortale«. »Ještě před nedávnem tvrdil, že ministr obrany by měl být především politik. Těmito argumenty obhajoval jmenování Karolíny Peake. Nyní přichází s obratem o 180 stupňů a tvrdí veřejnosti, že jeho favoritem je pan generál Picek, jehož hlavní předností je odborný kredit a fundovanost,« podivil se Černý premiérovým slovům.
 
Ministrem obrany by dle Černého však neměl být ani někdo, kdo je v oboru zcela nový, ale ani by jím neměl být bývalý generál generálního štábu. »Měl by jím být politik, který se problematikou dlouhodobě zabývá, rozumí jí a současně má vymezenu odpovědnost programem a mandátem strany, za kterou kandidoval ve volbách,« uvedl Černý.
 
Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip si zase povšiml kuriozity, že premiér Nečas nazval v Moravcově pořadu bývalé ministryně Vlastu Parkanovou a Karolínu Peake odbornicemi v oblasti armády. »Obě byly cokoli jiného, jen ne odborně fundované osobnosti v oblasti obrany státu. Tvrdit opak už není možné chápat jinak než jako čirý výsměch občanům České republiky,« řekl Filip našemu listu.
 
 
Autor: RedakceZdroj: Haló noviny