Nečestnost KSČM odmítám

08.10.2012 07:58

 

Kandidátka do Senátu v obvodu č. 23 (Praha 8, Letňany, Čakovice) paní Lenka Procházková se v Parlamentních listech počátkem října vyjádřila o KSČM, že je nečestná strana, protože měla dost času na to, aby vyřešila změnu názvu. Politický souboj má být veden korektně, a tak jí ze své strany nechci vracet stejnou mincí. Jako nestraník kandiduje za Věci veřejné, které byly donedávna ve vládě s Petrem Nečasem a asi mají zájem na tom, aby v ČR  nevládla silně levicová koalice. A mají na svůj názor samozřejmě právo. Míří prostě jinam.

Co už je, myslím, výraz nekorektní zaujatosti, jsou její slova, že KSČM je nečestná strana, protože se nepřejmenovala. Nevěřím, že by si paní Procházková neuměla sehnat program KSČM a nezjistila, jaký kus cesty KSČM od roku 1990 urazila. A  že by neuměla pochopit, že slovo komunistická může mít i jiný význam, než který mu přisuzují zapšklí antikomunisté.  Sama přiznává, že mezi obyčejnými lidmi není „in“ se od KSČM distancovat.  Přesto nás odsuzuje, a nahrává tak odpůrcům levice. A vlastně jakoby odsuzuje i ty obyčejné lidi, za které prý chce kandidovat.

Já jsem přesvědčen, že KSČM je nositelem změny k lepšímu a dokazuje to i současný vzestup jejích preferencí. Bez silné KSČM  se někteří v ČSSD možná budou chtít spojí s pravicí. To si přejí určitě představitelé politické pravice a ti, co se změn obávají. Určitě ne voliči levice. Denně to slyším přímo od občanů, s nimiž se v průběhu kampaně setkávám a diskutuji. Stoupající preference KSČM asi u někoho budí podrážděné reakce. Takže prostě nechme ty obyčejné lidi, ať sami rozhodnou, co opravdu chtějí u voleb.

 

Jiří Dolejš, místopředseda ÚV KSČM, kandidát do Senátu