Nový insolvenční zákon vyčistí konkurenční boj

12.07.2012 17:12

 

Vyjádření poslankyně Parlamentu ČR a místopředsedkyně ÚV KSČM Miloslavy Vostré k insolvenčnímu zákonu.

Podávání bezdůvodných insolvenčních návrhů s cílem poškodit jinou firmu bude díky novele insolvenčního zákona těžší. To je jednoznačně dobrá zpráva pro všechny poctivé podnikatele, kteří se dnes musejí obávat nekalého konkurenčního boje.
 
Je stále častějším jevem, že se nepoctivci snaží svého soka z podnikání vyřadit bezdůvodným podáním insolvenčního návrhu. V současnosti dlouhé projednávání může vést až k likvidaci napadené firmy. Podle nového zákona bude muset soud do sedmi dnů od podání návrhu přezkoumat, zda návrh není zcela bezdůvodný, a pokud bude, pak ho musí zamítnout. Nepoctivému věřiteli pak může uložit pokutu až 50 tisíc korun. Soud bude také moci omezit nebo vyloučit některé následky, které nastanou, pokud se firma dostane do insolvenčního řízení a nebude jisté, zda je insolvenční návrh důvodný, nebo není.
 
Všechna tato opatření by měla vést ke zlepšení našeho podnikatelského prostředí a ochránit poctivě pracující firmy. Nejsou to už pouhá slova, ale další konkrétní krok v boji proti korupci a všem negativním jevům, které otravují život podnikatelům snažícím se vydělávat si v souladu se zákony. 
 
 
Autor: Miloslava VOSTRÁ, místopředsedkyně ÚV KSČM a poslankyně PČR za KSČMZdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Diskusní téma: Nový insolvenční zákon vyčistí konkurenční boj

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek