O co církve žádají

25.06.2013 07:28

Církevní »restituce«, donedávna obestřené tajemstvím, získávají v dnešních dnech skutečnou podobu. Na městský úřad do Vrbna pod Pradědem přišel seznam pozemků, které se mají vydávat církvím (tedy zatím jenom pro městské části Železná a Mnichov). Pozornému oku neujde, že církve žádají prakticky o veškeré pozemky ve vlastnictví Pozemkového úřadu. Škoda, že doklady opravňující církve žádat o pozemky jsou stále tajné.

 


Tedy, nikdo je veřejnosti třeba nenaskenoval na internet. Velmi mne totiž zajímá, proč církve žádají o pozemky, na kterých jsou silnice a místní komunikace. Proč žádají o pozemky, které slouží jako přístup k domům našich spoluobčanů? Proč žádají o zahrádky? Vždyť deklarovaným smyslem církevních »restitucí« má být majetkové vyrovnání, tedy církve si mají na svůj provoz vydělat hospodařením na pozemcích, které mají získat. Z toho důvodu je zcela legitimní otázka, jakým způsobem je možné vydělávat na silnicích, přístupových pozemcích či zahradách?
 
Mám z toho obavu, kterou zatím nikdo nevysvětlil. Proto se nikdo nemůže divit tomu, že k tzv. církevním restitucím začínám být stále více nedůvěřivý a stále silněji je odmítám.
 
 
Autor: Fotis FOTOPULOS, zastupitel Moravskoslezského kraje za KSČMZdroj: Haló noviny