Obvinili nám kriminálníka s talentem

18.02.2014 07:50
Vyjádření Pavla Janečka, kandidáta do Evropského parlamentu, ke kauze Ivo Rittiga.

Ivo Rittig, známý český lobbista a „podnikatel“ s miliardami na účtech, byl obviněn, nicméně vazba na něj uvalena nebyla a pravděpodobně nebude, údajně totiž neuteče. Pojďme si trochu připomenout, jak „šikovný“ Rittig okradl slušné občany, udělal z nich blbce, a všem se vysmál z luxusní vily v Monaku do obličeje. 

Tento známý muž, který pracoval za komunismu v obchodě, a dokázal udělat na tu dobu obrovské manko, byl komunisty na několik let poslán za mříže. To byla ale těžká a nepochopitelná doba! Proč by měl být za krádeže a podvody zavírán, říkám si. To už si ti komunisti dovolili ale opravdu moc. 

Počkal tedy na rok 1989 a poté rozjel svoji oslnivou kariéru „kmotra“ napojeného na ODS. Kladu si otázku, jak může obyčejný prodavač, bez vzdělání, vydělat miliardy. Peníze, ke kterým se slušný člověk nikdy nemá šanci přiblížit. 

Odpověď je snadná, on je totiž svázán s dopravním podnikem, magistrátem a z každé jízdenky na MHD mu na účet přistane určitá suma, která při tak obrovském množství předražených jízdenek vytvoří z Rittiga enormně bohatého člověka na úkor ostatních. Poněvadž mu byl odebrán pouze pas a není ve vazbě, tak může cestovat na občanku, což evidentně nebude žádný problém - jeho nemovitosti jsou umístěny v Monaku, kam se na pas nejezdí. 

Jsem rád a hřeje mě ten úžasný pocit, že jako slušný a pracovitý občan, který si v Praze poctivě kupuje velmi drahé jízdenky na MHD, přispěl tomuto „talentovanému“ muži na jeho luxusní dovolené a vilu. Vždycky jsem byl veden k tomu dělat dobré skutky. Jen teď doufám, že nám neuteče a nebude se smát dál… Nevrátili jsme se opět do středověku? 

 

 

Autor: Pavel JANEČEK, kandidát do Evropského parlamentuZdroj: Mediální úsek ÚV KSČM