Oslovme své okolí - ukažme pravou tvář kapitálu

13.01.2016 15:30

Parlamentní demokracie v podání pravice a hlavně ODS dostává na frak. Kuriózně působí slova znějící z jejich úst a snaze ochránit obyčejné lidi, drobné podnikatele. Jejich krátká paměť, jak nám v těchto dnech předvádějí v poslanecké sněmovně, je pro nás členy KSČM výzvou připomínat našim spoluobčanům lidi, které už možná zapomněli. Jména jako Klaus, Dyba, Kočárník, Ježek, Dlouhý, Kalvoda, Topolánek, Kalousek, Nečas a mnohá další. Ti co měli plné ústa vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci, volné ruky trhu a nutnosti zhasnout. Vytvořili v této zemi podhoubí klientelismu a korupce. My členové KSČM jsme stále jedinou parlamentní stranou, která vždy hájila zájmy svých voličů, těch neprivilegovaných, kteří na vlastní kůži zažívají renesanci kapitalismu. Bohužel naději na změnu, kterou v posledních volbách vkládali do hnutí ANO 2011 a ČSSD se opět ukázaly jako liché. Podnikatelský subjekt ANO a ČSSD mající snahu polidštit kapitál narazili na mantinely svých programů a i je dostihla jména z historie. Svoboda, Rath ale i Sobotka za OKD, odkazují na plody jejich práce, které nás provází již 25 let.

V této chvíli již nejde ani tak o EET (pozn. Elektronická Evidence Tržeb), nebo kontrolní hlášení DPH, jako spíše o projev arogance moci, nevydiskutování a organizační nepřipravenosti. Samy materiály ministerstva financí dodávají odpůrcům nezpochybnitelné argumenty a mnozí vládní poslanci ani neví, o co se jedná. Neznám snad žádný zákon v oblasti účetnictví, který by měl doprovodné vyhlášky a metodické pokyny v takovém předstihu, aby mohla odborná veřejnost změny vstřebat. Tato praktická realizace nové politiky "státu jako firmy" spíše připomíná pouze marketing.

A tak poslanecká sněmovna jedná snad permanentně, regiony už mnohdy své poslance neznají a výsledky jsou v nedohlednu. Proto opětovně apeluji na všechny členy a příznivce KSČM: oslovme své okolí a ukažme jim pravou tvář kapitálu!

Ing. Leo Luzar, poslanec PS PČR za KSČM