Otevřený dopis Vojtěcha Filipa členům a voličům KSČM k 2. kolu prezidentských voleb.

22.01.2013 10:32

 

Vážené soudružky a  soudruzi!

Vážení spoluobčané!

 

Volba prezidenta České republiky postoupila do druhého kola a společně stojíme před rozhodnutím, komu dát svůj hlas.

Zcela jistě se shodneme na tom, že je třeba využít svého volebního práva, že je třeba k volbám jít a odevzdat ve druhém kole prezidentské volby svůj hlas.

Osobně k volbám určitě půjdu a doporučuji Vám, abyste se v pátek 25. ledna 2013 od 14.00 do 22.00 hodin anebo v sobotu 26. ledna 2013 od 8.00 do 14.00 hodin druhého kola prezidentské volby všichni také zúčastnili, nejlépe i s dalšími členy svých rodin. Stojíme tak společně před rozhodnutím, koho ze dvou možných kandidátů na prezidenta nyní volit. Je to rozhodnutí zvlášť důležité, protože hodně záleží na tom, kdo bude funkci prezidenta zastávat. Prezident je v našem státě spolu s vládou představitelem moci výkonné a má řadu významných pravomocí.

Prezidenta volíme ve velmi složitých podmínkách. Stav naší země je poznamenán nikoli pouze světovou hospodářskou krizí, ale zejména tím, že její dopady na nás současná vláda svojí bezbřehou neschopností ještě víc prohlubuje a její kroky jen posilují zbohatlíky. V důsledku špatného vládnutí vzrůstá nezaměstnanost, základní prostředky k životu a bydlení se zdražují, lékařská péče a léky se stávají stále více nedostupnějšími, rodiny s dětmi a důchodci se ocitají na pokraji přežití. Vláda běžnému občanovi život neusnadňuje, naopak ztěžuje a zavaluje občany řadou mnohdy naprosto zbytečných administrativních povinností. Lidé přicházejí o své tradiční jistoty. Na druhé straně jsou zvýhodňováni různí kmotři a amnestováni tuneláři a korupčníci.

Proto nebudu volit prezidentem místopředsedu současné Nečasovy vlády, bývalého Havlova kancléře a přeběhlíka z mnohých politických stran, dnes předsedu strany TOP 09, v níž je místopředsedou Miroslav Kalousek.

Svůj hlas dám občanu České republiky, který celý život prožil v naší vlasti, má nejen ekonomické vzdělání, ale i přehled, vizi a zkušenosti, a kterému je rozumět. Od budoucího prezidenta očekávám, že bude plně respektovat Ústavu, bude úřad prezidenta vykonávat v zájmu všech občanů, nebude je rozdělovat na plnoprávné a na ty, s nimiž se nemluví a kteří jsou předem vyloučeni pro své politické názory.

Proto budu volit za prezidenta České republiky Ing. Miloše Zemana.

Přijďte i Vy k volbám a dejte svůj hlas Miloši Zemanovi.

Přeji Vám šťastnou volbu.

 

 

JUDr. Vojtěch Filip