Petelík podal trestní oznámení pro pomluvu

31.10.2012 21:02

 

V sobotu 27. října se šířila českými médii zpráva o údajných nenávistných výrocích asistenta poslance Jiřího Dolejše a komunistického zastupitele Prahy 8 Jaromíra Petelíka.


Ten měl na svém facebookovém profilu zveřejnit krátký text o věšení pravičáků a vyvlastnění majetku podnikatelům. Jaromír Petelík se vrátil ze zahraničí a osvětlil Haló novinám aktuální situaci.

 
»Předevčírem jsem se vrátil ze zahraničí, odmítám všechna obvinění, jsou to vykonstruované lži a pomluvy vůči mé osobě s cílem mě poškodit,« uvedl Petelík s tím, že podal trestní oznámení pro pomluvu na neznámého pachatele ihned po návratu do vlasti.
 
Vše jsem samozřejmě vysvětlil, jak poslanci Jiřímu Dolejšovi, tak Výkonnému výboru OV KSČM Praha 8 a také předsedovi zastupitelského klubu KSČM na Praze 8. Všichni stojí na mé straně.»Nikdy jsem výroky prezentované médii nepronesl a ani jsem je nenapsal. Dne 29. 10. 2012 ve večerních hodinách jsem podal zmíněné trestní oznámení, učinil jsem tak neprodleně po mém návratu ze zahraničí. Na mém facebookovém profilu nikdy nebyla a nejsou žádná taková nebo obdobná tvrzení. To mohu doložit i mnohými svědectvími. Vše jsou to lži a pomluvy, které mají poškodit mou osobu a KSČM,« vysvětlil Petelík, který věří, že policie vše vyšetří a najde oblast zdroje, odkud přišla padělaná facebooková stránka.
 
»Budu požadovat omluvu v médiích a možnost, abych se mohl adekvátně vyjádřit a očistit své jméno. Pokud určitá média na to nebudou chtít přistoupit, budou následovat další právní kroky,« doplnil Petelík s tím, že již před třemi týdny k němu přišla informace, že někdo o něm šíří právě tyto pomluvy, konkrétně prý ODS z Prahy 8. »Domníval jsem se, že se jedná o předvolební agitaci v rámci ODS. Když jsme první kolo senátních voleb na Praze 8 vyhráli, tak se zřejmě zalekli - byli nesmírně překvapeni, že v baště pravice v Praze nevyhráli a málem se nedostali ani do druhého kola. Asi měli něco rozpracováno, tak s tím pracovali dále. Nebudu se ale nyní pouštět do dalších spekulací«, upřesnil na závěr rozhovoru Petelík.
 
 
Autor: RedakceZdroj: Haló noviny