PIETNÍ AKT U POMNÍKU SOVĚTSKÝ LETCŮ VE VELKÉ POLOMI.

02.05.2012 12:40

 

 

Jak se již stalo tradicí, i letos se zástupci MěV KSČM Ostrava zúčastnili pietního aktu u pomníků sovětských letců  Ivana Petroviče Kiotova a Nikolaje Alexandroviče Komleva v lese u Velké Polomi. V tomto dubnovém čase jsme se zde sešli již po osmé. Pietní akt doprovázel také tentokrát velký zájem nejen místních občanů. Událost jako vždy organizačně zajišťoval a také moderoval místostarosta obce pan Tomáš Lazecký.

Také tento rok se pietního aktu zúčastnilo mnoho významných hostů: Generální konzul Ruské federace v Brně pan Andrej Jevgenijevič Šaraškin, Honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník, Starosta městského obvodu Plesná pan Jan Bochňák a v neposlední řadě také starostka obce Velká Polom a poslankyně Parlamentu České republiky paní Ludmila Bubeníková, která rovněž účastníky přivítala.

S hlavním proslovem vystoupil předseda Městské rady Česko-ruské společnosti Ostrava pan Karel Šesták, který ve svém vystoupení upozornil, že i v dnešní době existuje mnoho ohnisek konfliktů a je vedena řada nespravedlivých válek.

Následně, po položení kytic, vystoupil žák místní školy s básní Jacquese Prevérta „Barbara“ .

Na závěr vystoupil pan Generální konzul Šaraškin. Ve svém  projevu mimo jiné ocenil úctu, se kterou se naší občané staví k památce hrdinných sovětských vojáků.

Pietní akt byl důstojným uctěním památky nejen dvou padlých sovětských pilotů, ale všech těch, jenž položili své životy v boji se zrůdnou nacistickou ideologií a jejími vykonavateli.

                                                                                                                                Martin Škamla, KČP

Diskusní téma: PIETNÍ AKT U POMNÍKU SOVĚTSKÝ LETCŮ VE VELKÉ POLOMI.

Vzpomínka

Datum: 01.04.2022 | Vložil: Neškamla

https://www.totalita.cz/seznamy/seznamy_01.php

Přidat nový příspěvek