Poplašná zpráva ODS

18.12.2012 21:01

 

Sobotní jednání Výkonné rady ODS v Plzni mělo zajímavý program. Kromě plné podpory svému prezidentskému kandidátovi, revize koaliční smlouvy nebo podoby podpory hospodářského růstu se její členové nezapomněli otřít o KSČM.


»Výkonná rada zásadně odmítá zasahování představitelů KSČM do výuky moderních dějin na středních školách tak, jak se tomu stalo například v Karlovarském kraji, kde školství řídí komunista, bývalý politruk Pohraniční stráže. Takové zasahování je zcela nepřípustné a je v rozporu s platnými právními předpisy České republiky,« píše se v usnesení, které rada přijala. 
 
»Překvapuje nás, že vrcholný orgán ODS přijímá usnesení, jímž dává najevo, že nezná pravomoci krajů. Předpokládali bychom, že vedení ODS ví, že nikdo ze zvolených krajských radních nemůže nijak zasahovat do obsahu výuky na školách, tedy ani do výuky moderních dějin. Zmíněné usnesení Výkonné rady ODS proto vnímáme spíše jako šíření poplašné zprávy, jejímž prostřednictvím chce ODS zmást občany. Přihlásila se tím otevřeně k podpoře nátlakových akcí v některých krajích, kde jsou kladeny, v rozporu s ústavními zákony, požadavky na odvolání radních pro jejich členství v KSČM,« uvedla pro Haló noviny místopředsedkyně ÚV KSČM Miloslava Vostrá.
 
Do KSČM se vrcholný orgán konzervativců ve svém usnesení opřel ještě jednou. Na závěr totiž nezapomíná varovat před pokračujícím sbližováním KSČM a ČSSD. »Za nedůstojné výkonná rada považuje také podbízení levicových prezidentských kandidátů Jiřího Dienstbiera a Miloše Zemana vůči vedení KSČM,« uvádí se v usnesení.
 
Údajné sbližování KSČM a ČSSD je podle Vostré logický důsledek shody ve volebních programech obou stran. »Pokud chceme prosazovat program, který občané podpořili ve volbách, musíme spolupracovat s těmi subjekty, které s ním alespoň z větší části souhlasí. Je problémem ODS, a nikoho jiného, že její program, realizovaný současnou vládní koalicí, je většinou občanů naprosto odmítán, a že se tato strana svou agresivní vládní politikou sama dostává do stále větší izolace,« uzavřela Vostrá.
 
 
Autor: RedakceZdroj: Haló noviny