Poslanecká sněmovna říjen 2016

02.11.2016 09:23

Začátkem měsíce října proběhly krajské volby. Pro nás, bohužel, dopadly značným neúspěchem. Naši lidé, kteří působili 8 let v krajské koalici rozhodně nezklamali, ba právě naopak. Jejich práce pro Moravskoslezský region byla odváděna zodpovědně a s plným nasazením. Bohužel to voliči při svém výběru nevzali v potaz a rozhodovali se na základě jiných kritérií. Někteří dali přednost prý „dobrosrdečnému miliardáři“, který se za ně postaví a o osobní zájem mu nejde, hlavně že svým vstupem do politiky a investovanou miliardou si zajistil nezavedení progresivní daně z příjmu fyzických i právnických osob a firem a také zabránil zavedení korporátní daně a tento zisk pro firmy tohoto „dobrodince“ se díky tomu ročně nesnížil až o 4 miliardy korun.

Nelze také zapomenout na jeho působení v čele Ústavu pro studium totalitních režimů, který se pod jeho vedením stal štvavým nástrojem v boji proti východnímu nebezpečí. Pan ministr zkrátka osvědčil své kvality špičkově proškoleného agenta manipulátora a stal se trojským koněm ve vládě vedené sociálně demokratickým premiérem Sobotkou. Ten neschopen díky svému ješitnému mládí podat ruku prezidentovi Zemanovi na usmířenou, se tak stal nevědomky divákem v cizím divadle bez vlastní vůle. A divadlo nenávisti proti prezidentovi pokračovalo. Dopis čtyř ústavních činitelů svým amatérismem nahrál na smeč nenávisti. Omluva Číně za chování pana ministra Hermana působí opravdu servilně a slova v Čínské odpovědi „ať to dokážeme činy“ tomu dávají zapravdu. Doufám jen, že se podaří zachránit dobré vztahy a obchod s Čínou, když už jsme ztratili trhy v Rusku kvůli embargu, které ve své hlouposti dodržujeme jenom my, malé státy EU.

A když už to vypadalo tak, že snad alespoň státní svátek 28. října uklidní vášně, zavelela antizemanovská jednotka k útoku. Pan Jiří Brady se stal loutkou ve vyšší hře a splnil roli užitečného idiota. Asi hledali velmi dlouho morálně hodnotného člověka, který by byl ochoten propůjčit se těmto zájmům. A tak se ale opravdu jen zcela náhodou našel strýc pana ministra Hermana. A to jsem pominul jeho osobní zájem na vyznamenání pana Bradyho, projevený dopisem prezidentovi, aniž by v něm přiznal rodinné vazby. Divadlo je rozehrané a schyluje se k finále této dramatické frašky.

Místopředseda parlamentu, doposud za TOP 09 a Starostové, pan Gazdík, svolává protest na Staroměstském náměstí. Toto by bylo možné nazvat pro svou polohu a historický význam českým Majdanem. Raději ať znějí slova než zbraně.

Vlna nenávisti vůči prezidentu Zemanovi vrcholí a překřičela v parlamentu i schvalování rozpočtu. Lidé Český, Moravský i Slezský, prosím, straň se fanatiků se svou jedinou pravdou!

Leo Luzar, poslanec PS za KSČM