Práce poslanců ani o prázdninách nekončí

10.09.2016 09:38

Z médií by člověk nabyl dojmu, že poslanci mají stejně jako žáci, dva měsíce prázdnin. Toto všeobecné tažení, snažící se ukázat jasného nepřítele národa – poslance, má své výjimky.

Jak všichni víte, jednání sněmovny probíhalo až do půli července. V následujících dnech do začátku srpna mi vznikl prostor pro desítky schůzek s mými voliči a sám jsem byl překvapen, jak velkou odezvu mělo mé vystoupení v české televizi ke kauze OKD. Mnohokrát se přitom opakoval souhlas s mým názorem, že když v 90. letech pravice zachraňovala soukromý kapitál bank před krachem, použila bez skrupulí peníze nás všech ze státního rozpočtu.

Pokrytectví, které dnes předvádí pravice a mnohdy i pan Babiš, odmítáním půjčky 700 milionů státu na platy horníků je v tomto kontrastu více než 100 mld. bankám a 0,7 mld. horníkům, jasný důkaz toho, na kom jim záleží. Proto i věřím slovům občanů, kteří mne navštívili nebo se kterými jsem hovořil, že nemají krátkou paměť a budou volit KSČM.

Pracovní vyznění letošních prázdnin je také o přípravě krajských a senátních voleb. Společně se zastupiteli provádíme přípravu výlepových ploch, protože víme, „kdo je připraven, není překvapen“. Samozřejmostí je také účast na předvolebních debatách a akcích, které již nyní v průběhu léta probíhají a připomínají občanům blížící se krajské a senátní volby.

Osobně mne zasáhla informace o úmrtí velkého komunisty Statise Prusalise. Jeho otevřené a nikdy neskrývané komunistické srdce přestalo bít k žalu nás všech. Jeho charisma nacházelo odezvu nejen u dlouholetých soudruhů, ale hlavně u mladých, prozatím politicky neangažovaných lidí. Čest jeho památce.

Byť jsem většinu dnů v měsíci pracoval ve své kanceláři, s aktuálními články a výstupy v médiích jste se mohli průběžně seznamovat i na facebooku. Novým a významným úkolem pro mne je také zastupování KV KSČM v Hospodářské radě ÚV KSČM. A jak všichni víte, úkoly IX. sjezdu KSČM jsou zvláště v ekonomických otázkách velice závažné jak pro kraje, tak pro okresy, proto se hospodářská rada scházela i v letních měsících v Praze.

A tak jsem přivítal i krátkých deset dní dovolené s rodinou, které bylo osvěžujícím okamžikem tohoto léta a s novou energií vzhůru do podzimních voleb.

Leo Luzar, poslanec KSČM