Prohlášení KSČM k zadržení a obvinění Davida Ratha

21.05.2012 21:21

 

Klub zastupitelů KSČM Středočeského kraje a Výkonný výbor Středočeské krajské rady KSČM na svém jednání dne 17. května 2012 posoudil situaci v souvislosti se zadržením a obviněním bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha z trestného činu přijetí úplatku.

KSČM považuje korupci za závažnou a společensky vysoce nebezpečnou trestnou činnost.
 
Pro komunistickou stranu je zásadní, aby byla korupce, jako nežádoucí jev, orgány činnými v trestním řízení odhalována a postihována. Tak tomu musí být i v  případě zadržení a obvinění Davida Ratha. Vznesená obvinění považujeme za velmi závažná. Požadujeme, aby bylo postupováno důsledně podle zákona a kauza byla řádně prošetřena orgány činnými v trestním řízení.
Zastupitelé zvolení za KSČM se od uvedené kauzy důrazně distancují.
 
Případ vážně poškodil práci Středočeského krajského úřadu a krajských zastupitelů. Požadujeme prošetření sporných výběrových řízení vyhlášených radou kraje a zabezpečení řádného chodu Krajského úřadu Středočeského kraje ve vztahu k občanům a obcím.
 
Znovu v této souvislosti zdůrazňujeme nezbytnost přijetí zákona o majetkových přiznáních, který by výrazně usnadnil potírání korupce.
 
 
Autor: Stanislav GROSPIČ, předsedkyně klubu zastupitelů KSČMZdroj: Haló noviny

Diskusní téma: Prohlášení KSČM k zadržení a obvinění Davida Ratha

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek