Schwarzenbergovi vytýkám podpis pod smlouvou o radaru v Brdech

24.01.2013 09:57

 

Starostové českých a moravských obcí zvolení za KSČM objasňují své rozhodnutí dát ve druhém kole prezidentských voleb hlas Miloši Zemanovi. Seznamte se s pohnutkami starosty obce Jince Josefa Hály.


O objektivnosti většiny sdělovacích prostředků v naší republice si nedělám žádné iluze. Platí to i při druhém kole volby nového prezidenta. Jednou ze lží, kterou nyní prezentují, je i to, že starostové většinou podporují volbu pana Schwarzenberga. Že starostové obcházejí domácnosti a přesvědčují o jeho volbě. U nás v okolí Brd tomu tak rozhodně není.

 
Jak bychom mohli podporovat na post prezidenta člověka který nám lhal o výhodách umístění radaru USA v Brdech a navíc 6. července 2008 podepsal se svou kolegyní Condoleezou Riceovou smlouvu o zřízení radarové stanice americké protiraketové obrany na Českém území? A to vše za obrovského odporu nejen obyvatel v okolí Brd, ale celé České republiky. Tento den máme neustále v paměti jako den národní hanby a zrady.
 
Jak můžeme panu Schwarzenbergovi věřit, že při své podlézavosti nenabídne naše pohraničí sudetským Němcům nebo nezaprodá celou republiku? Tím spíš, že Benešovy dekrety považuje již dvacet let za neplatné a soudil by prezidenta Beneše v Haagu jako válečného zločince. Věřím tomu, že si náš národ vzpomene na statisíce Čechů, Moravanů a Slováků, kteří položili životy za naši budoucnost, a to nejen ve II. světové válce, za to, abychom mohli žít jako svobodné národy.
 
Z tohoto a mnoha dalších důvodů jsem rozhodnut v druhém kole prezidentských voleb volit Čecha - Miloše Zemana.
 
 
Autor: Josef HÁLA, starosta obce Jince za KSČMZdroj: Mediální úsek ÚV KSČM