Tzv. „demokratům“ z jižních Čech je ústava „ukradená“

22.11.2012 20:38

 

 

    To co se děje kolem instalace do funkce radní pro školství zastupitelky zvolené za KSČM V. Babrové (viz následující článek), je názornou ukázkou toho, jak lidé, kteří se na každém kroku ohánějí demokracií, vyzývají k bezostyšnému porušování ústavních práv.  Vždyť ani nedali této radní možnost se projevit a soudí ji pouze podle členství ve straně.

    Představitelé vládním stran k tomu mlčí, i když přísahali na ústavu a mají ve svém názvu „demokratická“. Asi si myslí, že ústava pro ně, jako „lepší lidi“ neplatí.  A je vidět, že ty protestující studenty na gymnasiu v Třeboni vyučují učitelé ústavě asi v podobném smyslu.

    Je zapotřebí podpořit jihočeského hejtmana Zimolu, že mediální kampani prozatím odolává. Tato kampaň je mimo radní za KSČM zaměřena i na něho za to, že nevytvořil koalici s pravicí a tím vlastně opustil svůj volební program. Doufám, že si ČSSD dobře uvědomuje, že po KSČM by přišla na řadu i ona se zdůvodněním, že jsou zakuklení komunisté – ono se přece v minulosti už taky stalo!

 

Jan Jančura, Ostrava-Poruba