VIII. sjezd a krajské volby

04.06.2012 19:56

 

Dvoudenní jednání VIII. sjezdu KSČM  „v předvečer“ voleb do krajských zastupitelstev bylo vítanou příležitostí k setkání se stávajícími, ale i budoucími krajskými zastupiteli ze všech krajů České republiky. Moravskoslezským a karlovarským se na sjezdu  dostalo uznání  za zvládnutí povolebních  vyjednávání, které vyústilo v zastoupení v radách jejich krajů i ocenění jejich dosavadní práce i jako příklad, který zaslouží následování i v jiných krajích.

       V mnoha diskusích, které jsem vedl se svými kolegy, kteří povedou krajské kandidátky,  jsme se shodli, že naše pozice v jednotlivých krajích je dobrá a že nyní bude záviset na volební kampani, ale  i celkovém vnímaní KSČM širokou veřejností na základě zkušeností z práce našich zastupitelů, ale i poslanců, jejichž vystupování v masmédiích má nejširší účinnost na voličskou základnu.

       S obavou jsme hovořili o finančním zajištění voleb, když byly zbytečně vynaloženy desítky miliónů korun  na likvidaci nepodařeného prodeje budovy ÚV KSČM, a  toto se negativně projeví při zajištění nejen činnosti strany, ale zejména i voleb. Proto je nutné mobilizovat prostředky na úrovni kraje a jednotlivých okresů tak, aby předvolební kampaň byla důstojně zajištěna i po stránce materiální.

       Pro krajské volby byla velmi důležitá poměrně široká publicita VIII. sjezdu prostřednictvím zejména stanice ČT 24 a tady jsem velmi rád, že dobrou práci odvedl Martin Juroška, kterého krajská konference nominovala do souboje o křeslo předsedy ÚV KSČM. Bezprostřední kladné  ohlasy na sjezdu, ale i prostřednictvím řady mobilních SMS jsou důkazem, že Martin byl důstojným reprezentantem naší krajské stranické organizace na pozici předsedy ÚV KSČM a dosažených 90 hlasů  bylo dobrým výsledkem v souboji s daleko známějšími poslanci V. Filipem a S. Grospičem. Sjezd byl dalším mezníkem v přípravě krajských voleb, které spolu s volbami do třetiny Senátu Parlamentu České republiky  budou referendem o důvěře stávající pravicové a asociální vládě České republiky. Udělejme vše pro to, aby toto referendum vystavilo jasné STOP vládě premiéra Nečase, aby přispělo k zamezení realizace opatření, která jinak  tvrdě dopadnou na občany, zejména seniory, rodiny s dětmi a zdravotně postižené.

                                                                                                                          Josef Babka

                                                                                                            Delegát VIII. sjezdu KSČM

                                                                                         a vedoucí kandidát KSČM  pro krajské volby 2012

Diskusní téma: VIII. sjezd a krajské volby

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek