»Zdravá výživa« aneb Báječné »levné« nákupy

27.07.2012 13:41

 

Zpotvořená česká ekonomika žene české maminky, tatínky, babičky i dědy do supermarketů pro báječně levné výrobky prodávané v akci místo za dvacku za pouhých 11 korun.


Super akce pouze tento týden, brambory kilo za 9,90, pokřikují na nás reklamy v televizi i letáky super a hypermarketů. No, nekup to za tak výhodnou cenu, chtělo by se říci. Nikdo se ale už moc nedívá na složení - proč taky, když rozhodující je cena?

 
Podobný levný nákup se totiž může spotřebiteli pořádně prodražit. Nejenže velké obchody předpokládají, že když si přijdete pro zboží v akci, koupíte si automaticky i něco dražšího, ale levné výrobky se mohou prodražit i jinak, např. při placení za léky při případných zdravotních komplikacích po konzumaci takového levného produktu. A to už ani nemluvím o tom, že i když jsou výrobky levné, platí spotřebitel v ceně výrobku za dovoz a za reklamu.
 
V současné době se ale v ČR objevily již také klubové firmy, které nejen členům klubu spotřebitelů, ale i zákazníkům zajišťují kvalitní české výrobky bez toho, aby spotřebitel musel platit ony dvě zmíněné položky. Zboží jim přijde pěkně domů, a pokud jsou členy klubu spotřebitelů, mají ho i se slevou.
 
Uvedu příklad. Protože je léto a sluníčko pálí, jako kdyby chtělo, abychom ho poznali z té horší stránky, přichází na tapetu pitný režim. Džusy vyjdou v super a hypermarketech okolo 30-40 Kč za litrové balení, u dvoulitrového musíte sáhnout do peněženky trochu hlouběji. Navíc platíte i benzin, protože musíte pro to jet, čekání u pokladen vás stojí také čas, který byste mohli věnovat procházce do přírody nebo pěknému výletu. To pokud máte to štěstí a jste členem solidní klubové firmy, přijdou vám džusíky pěkně poštou domů v koncentrované sáčkové podobě, navíc české výrobky bývají vesměs kvalitní s minimálním podílem umělých náhražek.
 
Po přečtení těchto řádek určitě mnozí z vás vyskočí jako kamzíci, a není divu, protože multilevel či podomní obchod si u nás díky různým liškám podšitým vysloužil automatickou nálepku PODVOD. Ale to už je jiná písnička, kterou si spolu zazpíváme příště...
 
 
Autor: Andrea VYHNALÍKOVÁZdroj: Haló noviny

Diskusní téma: »Zdravá výživa« aneb Báječné »levné« nákupy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek