Filip: Důvody pro hlasování o vyslovení nedůvěry vládě s Bártovou rezignací nezmizely

10.04.2011 09:13

 

Ohlášená rezignace ministra Bárty přišla pozdě. Ani údajný požadavek Věcí veřejných na souběžnou rezignaci ministra Vondry na tom nic nemění.

Je zřejmé, že jde o vynucený krok, nikoli o vůli podezření z korupce skutečně vyšetřit a řešit.

Navíc, strana Věci veřejné (nebo spíše neveřejné) je nedůvěryhodná jako celek. Už nemá smysl se ptát, zda nemluví pravdu pan Bárta nebo pan Škárka či paní Kočí, podstatné je, že lež se stala nástrojem poslanců z této strany. Dokud ve vládě setrvají ostatní ministři za Věci veřejné, osten podezření nezmizí.

Za současnou situaci nese největší díl odpovědnosti mlčící a váhající premiér Nečas. Jeho neochota či neschopnost zasáhnout je hlavní příčinou, on promeškal dobu, kdy ještě bylo možné provést ve vládě změny bez úplné »ztráty kytičky«. Sám hájil ministry, které nominovala do vlády ODS a kteří rovněž ztratili svůj kredit. Nyní je pozdě, důvěra občanů byla promarněna a jejich trpělivost vyčerpána. Vyjádření P. Nečase, že v průběhu jara nastanou další personální změny ve vládě, je úsměvné. Po dosavadních zkušenostech si dovolím položit otázku: Které jaro tím myslíte, pane premiére, letošní či některé další?

Premiér Nečas i celá jeho vláda ztratila po morální stránce jakoukoli legitimitu. KSČM proto stále trvá na svém návrhu na hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Rádi bychom věřili, že ČSSD nezůstane u proklamací a od svolání mimořádné schůze sněmovny nyní necouvne.

Vojtěch FILIP, poslanec a předseda ÚV KSČM

9. 4. 2011Vojtěch FILIP

převzato z Haló novin

Diskusní téma: Filip: Důvody pro hlasování o vyslovení nedůvěry vládě s Bártovou rezignací nezmizely

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek