Haló noviny v elektronické podobě!

06.12.2011 14:35

 

Redakce Haló novin pro své čtenáře připravila zbrusu novou službu. Elektronickou podobu tištěného vydání našeho deníku už od 25. listopadu najdete na internetových stránkách Publero.com.

Na podrobnosti, které s tím souvisejí, odpovídá šéfredaktor Petr Kojzar.

Jak je to s elektronickou podobu tištěných novin a co to bude stát?

Týden byla služba zadarmo, aby si čtenáři mohli vyzkoušet technické náležitosti, i ověřit si, zda jim novinka bude vyhovovat. Samozřejmě jsou všechna čísla z onoho týdne stále zdarma k nahlédnutí i ke stažení. Ovšem od pátku 2. prosince je stahování internetových Haló novin zpoplatněno sedmi korunami, čtenář tedy ušetří tři koruny oproti tradičnímu »papírovému« vydání, které dostává do poštovní schránky nebo kupuje v trafice.

Jakým způsobem si budou moci čtenáři internetové Haló noviny »stahovat« a jakou formou bude probíhat placení?

Distribuce elektronické verze je řešena ve spolupráci s portálem Publero.com. Ten nabízí nejen čtení v internetovém prohlížeči, ale i v mobilních zařízeních, jako jsou touchpay a chytré telefony. Po zpoplatnění bude muset být uživatel registrován a jednotlivá vydání si zakoupit. Pro placení se používá virtuální peněženka uživatele, která se dá dobíjet hned několika způsoby:

- Kreditní karty (VISA, VISA Electron, MasterCard)

- mBank (mPeníze), - Raiffeisenbank platby, -- Bezhotovostní převod z ČS, KB a RB (okamžitý převod)

- Bezhotovostní převod z jiné banky (převod během 24 hodin), - Volksbank (přímé platby)

- FIObanka (přímé platby), - GE Money Bank (přímé platby), - PayPal

Jaké má společnost Publero.com s elektronickou distribucí tiskovin zkušenosti?

Společnost Publero.com započala s digitální distribucí v první polovině roku 2011 a nyní takto distribuuje již více než 180 časopisů a novin.

Co soudíte, že na váš nový krok řeknou konzervativnější čtenáři, kteří preferují klasickou, tištěnou podobu novin?

Musím říci, že jsem při diskusích se čtenáři často odpovídal na dotazy ohledně internetových možností dnešní techniky ve vztahu k novinám. Nedopustíme, aby nám ujel vlak, čehož dokladem bude i zcela nová podoba internetových stránek, které se dočkáme s plným náběhem od nového roku. Naše »webovky« by měly být přehlednější, atraktivnější a modernější. S tím souvisí i elektronický prodej novin.

Ovšem pozor – a tím se dostávám k odpovědi na vaši otázku - nechceme nikomu vnucovat, aby přešel z tištěného média na elektronické. My jsme teď jen dali čtenářům možnost většího výběru. Rozšířili jsme naši nabídku na trhu. Haló noviny si lze pořídit buď jednou, nebo druhou cestou. Záleží na každém čtenáři, která mu více vyhovuje. Jen bych ještě rád zdůraznil, že Haló noviny v tištěné verzi, na rozdíl od mnoha jiných deníků, nezdražily. A že jejich elektronická podoba bude ještě o tři koruny levnější.

 

5. 12. 2011

Diskusní téma: Haló noviny v elektronické podobě!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek