Navyšování zdravotnických poplatků je nepřijatelné

25.03.2011 22:32

 KSČM důrazně odmítá další hazard se zdravím a životy občanů České republiky v podobě úvah o navyšování poplatků ve zdravotnictví.

Jde o stejný scénář, který nám asociální vládní pravicová koalice předvedla s plánovaným zvyšováním DPH. Nejprve postraší chystaným navýšením poplatku u lékaře na 50 Kč, u specialisty bez doporučení praktického lékaře na 200 Kč, za návštěvu na pohotovosti na 200 Kč, za den v nemocnici na 150 Kč a za jeden kilometr jízdy sanitkou 5 Kč. Po odmítavých tanečcích z vlastních řad milostivě sleví na menší, »přijatelnější« částky tak, aby se vykompenzoval několikamiliardový úbytek finančních prostředků způsobený samotnou vládní koalicí ODS, TOP 09 a VV zvýšením sazby DPH!

Pro KSČM je absolutně nepřijatelné, aby pravice nejprve záměrně podřezala příjmy do systému zdravotnictví zastropováním plateb zdravotního pojištění, nezvyšováním plateb za miliony státních pojištěnců, umožněním korupce, předražováním zakázek a neregulováním lékové politiky ve prospěch nepřiměřených příjmů farmaceutických firem a poté vytahovala chybějící peníze z kapes těch, kteří zdravotní péči potřebují nejvíce, tedy středně a nízkopříjmových rodin s dětmi, důchodců, chronicky nemocných a zdravotně postižených.

KSČM od samého počátku zásadně odmítá nic neregulující zdravotnické poplatky a vyzývá vládu České republiky, aby řešila dlouhodobé problémy českého zdravotnictví a okamžitě přestala provádět zdraví a životu nebezpečné experimenty na vlastních občanech!

Soňa MARKOVÁ, poslankyně a stínová ministryně pro resort zdravotnictví (KSČM)

25. 3. 2011Soňa MARKOVÁ

převzato z Haló novin

Diskusní téma: Navyšování zdravotnických poplatků je nepřijatelné

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek