Série demonstrací proti vládním reformám u příležitosti výročí 17. listopadu

16.11.2011 08:55

 

Ve čtvrtek 17. listopadu se v řadě měst České republiky chystají demonstrace u příležitosti státního státku „Dne boje za svobodu a demokracii“.

„Tento den není jen připomínkou odporu proti nacistické okupaci v roce 1939 a událostí v roce 1989, které vyústily ve změnu politického režimu směrem k demokracii,“ uvádí Tereza Stöckelová, mluvčí ProAltu. „V kontextu současné globální ekonomické, politické a sociální krize je tento den především symbolem toho, že změna je možná. Polistopadový vývoj v České republice zároveň ukazuje, že změna není nikdy definitivní a hodnoty, ke kterým se občané naší země přihlásili v roce 1989 – svoboda, demokracie, otevřené příležitosti pro všechny nebo zdravé životní prostředí –, nejsou samozřejmostí. Musíme je nadále obhajovat a hledat jejich podobu v nové situaci. Změna je nejen možná, ale je ve světle dnešního vývoje i nutná.“

V Praze na Václavském náměstí pořádá iniciativa ProAlt pořádá za podpory dalších organizací v pořadí již čtvrtou demonstraci proti vládním reformám. Začátek akce je v 15 hodin u sochy sv. Václava. Tuto demonstraci podporují: Českomoravská konfederace odborových svazů (www.cmkos.cz), Nezávislý odborový svaz Policie ČR (www.nosp.cz), Akční spolek nezaměstnaných (www.akcnispolek.estranky.cz), Nesehnutí (www.nesehnuti.cz) a Ekumenická akademie Praha (www.ekumakad.cz) a kromě jiných řečníků na ní vystoupí i světoznámý filosof Slavoj Žižek.

Akce proběhnou i v dalších městech v České republice:

Ve středu 16. listopadu od 16 hodin před DK Metropol v Českých Budějovicích pořádá ProAlt společně s Regionální radou odborových svazů Jihočeského kraje neformální setkání občanů, kteří jsou nespokojeni se současnou situací v České republice.

V Olomouci u orloje na Horním náměstí pořádá ProAlt 17. listopadu od 14 hodin spolu s iniciativou Occupy Olomouc a místní skupinou Československé anarchistické federace demonstraci pod názvem „17. listopadu 1989 dějiny neskončily!“. Na programu je divadlo o školném, projevy a následný pochod městem.

V Ostravě na Jiráskově náměstí pořádá ProAlt 17. listopadu od 15 hodin demonstraci proti vládním reformám ve spolupráci s odbory Dopravního podniku Ostrava (základní organizace odborového svazu DOSIA  při DPO a.s.), odbory zdravotnictví a sociální péče v Moravskoslezském kraji (OSZSP) a ZO OS KOVO Válcovny ArcelorMittal. Demonstrace bude pojata jako Hyde Park – na této demonstraci bude mít každý možnost vyjádřit se k vládním reformám.

V Brně na Malinovského náměstí bude 17. listopadu v 16 hodin vystaveno vysvědčení vládě. Akci spolu s ProAltem pořádají Českomoravská konfederace odborových svazů, Akční spolek nezaměstnaných, Alternativa zdola a Masarykova demokratická akademie.

17. listopadu řekneme společné NE současné vládě. Řekneme NE zvůli finančního sektoru, NE diktátu ratingových agentur a NE politice, která se stala podnikáním. Chceme obnovit ducha sebevědomé a nezávislé občanské aktivity, která hájí ideje, hodnoty a vlastní zájmy.

Mluvčí:

Pavel Čižinský, tel.: 776 882 774, pavel.cizinsky@proalt.cz

Ondřej Lánský, tel.: 605 983 616, ondrej.lansky@proalt.cz

Tereza Stöckelová, tel.: 777 591 994; tereza.stockelova@proalt.cz

Jiří Šteg, tel.: 721 299 739, jiri.steg@proalt.cz

Zájemci z Ostravy o účast na pražské demonstraci naleznou pokyny ZDE

Odkaz na plakát odborů s pozváním na tyto akce "Vysvědčení vládě"

 

převzato z webu ProAlt

Diskusní téma: Série demonstrací proti vládním reformám u příležitosti výročí 17. listopadu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek