Svět už nikdy nebude takový, jaký býval

11.09.2015 09:40

Prázdninový čas by spíše slušel rozjímání nad krásným slunečným počasím. Popřípadě bychom si mohli podebatit o problémech zemědělců se suchem, nebo problémech hasičů s lesními požáry. Teploty, blížící se čtyřicítce (psáno 7. 8.), mi ale spíše připomínají standardní teploty na syrském území.

Statisíce žen, dětí a starých lidí je v pohybu před válečným konfliktem, ve kterém nevidím vítěze. Poraženým ale v tomto konfliktu bude náš způsob života. Ta, západní civilizace, která pomocí vojenského vměšování dodávek zbraní, výcviku a instruktorů podporuje různé „oranžové revoluce, arabská jara, sametové převraty“, nyní sklízí plody svého úsilí.

Miliony prostých chudáků, nemajících ani základní životní standarty běžné v západní Evropě, se upnulo na evropský sen. V jejich očích jsou to pečení holubi, létající do úst, a pokud dojde chleba, jí se tady koláče. Tato vize bohatství Evropy se stane mezníkem a spouštěčem převratných událostí.

Miroslav Ransdorf ve svém díle Nové čtení Marxe použil výraz termidor. Tento výraz v chápání dějinného zvratu by bylo možno i v Leninově díle (Stát a revoluce) vnímat, že nazrály nutné podmínky pro úspěch revoluce. Protože ne ti chudáci, kteří se dali na pochod v novém stěhování národů, ale paradoxně my, zvyklí na život již 70 let v míru a vysoký životní standart, v porovnání s nimi se budeme pod hloupým vedením zahraniční politiky NATO, muset uskromnit. To vyvolá ekonomickou nestabilitu, probudí nacionalistické vášně a řadoví občané nejdříve položí otázku, Kdo za to může? A následovat může jediná otázka Jak z toho ven? Tento termidor M. Ransdorf časoval v úseku 50-ti let od napsání svého díla a dle mého názoru prokázal prognostické schopnosti.

Světové komunistické hnutí tímto stojí před velkou výzvou a je na čase, abychom se my, komunisté, konečně probudili, přestali vzpomínat a žít v minulosti a upřeli se na budoucnost, vycházející z našeho ideologického základu. V Evropě patříme k nejsilnějším levicovým stranám. Svou účastí v Evropském parlamentu, národním parlamentu, krajích i obcích jsme povinni převzít zodpovědnost a nabídnout řešení. Řečtí soudruzi již naznačili směry a nesmí zůstat osamoceni. Světový kapitál je silný, ale pravda je na naší straně.

Leo Luzar, poslanec PS PČR