V. Filip: Diktát EU? Nejsme školáci!

07.05.2016 20:16

V Evropské komisi nejsou jen opilí mocí, ale asi i něčím jiným, jinak si totiž není možné vysvětlit to, že státy EU namísto, aby řešily příčiny neutuchající migrační vlny a útoky teroristů, za kterými leží mnoho mrtvých a zraněných jak v Paříži, Bruselu, tak dalších městech Evropy, vymýšlí hlouposti.Byrokrati v EU nehledají ani možné spojence, Brusel naopak rozděluje Evropu nesmyslnými diktáty, které nařizuje členským zemím, aniž by kdokoliv z Evropské komise předem uvážil, jaké následky mohou podobná nesmyslná nařízení mít dopad na nás všechny. Unie řeší problém tím, jak praví starý český vtip, že "zřizuje komise, které potřebují budovy, kde budou úřadovat". Jak jinak totiž popsat doslova vydírání idiotskou myšlenkou povinných kvót na dělení uprchlíků. Nejde jen o nevoli řady členských států, ale o rozhodování, které je zcela v rozporu s principy samotné evropské integrace. Stupidní systém rozdělování migrantů nedává smysl, protože znamená, že jeden stát pochytá migranty, naloží je do policejních aut, převeze je do jiné členské země a ta, aby je udržela na svém území, je bude muset držet pod zámkem. Proč? Asi proto, abychom si potom od takových chytráků vyslechli kritiku za to, že tady bez rozsudku vězníme lidi. Opravdu vzor "kompetentního" rozhodování. Sice mě může těšit vyjádření pana premiéra, který odmítl tento povinný systému na rozdělení migrantů, ale hlavně, aby to opět neodvolal. Musím, žel, trvat na tom, že politika pana premiéra je stále příliš nakloněné politice Bruselu, která dál omezuje naši, i když sdílenou suverenitu, ale zejména posiluje idiotské chování byrokratů vůči našim občanům. Jeho výroky proti EU jsou totiž nekonkrétní, „nemastné, neslané“. Žádné ustupování není možné, tady je třeba hodně nahlas v Bruselu říct naše jasné „NE“! Premiér se tehdy nechal slyšet, při dotazu na možnou žalobu na EU právě kvůli těmto stupidním kvótám, „že nechce vylučovat dopředu žádnou reakci“. Ale místo čekání na reakci, by každý z nás spíše očekával akci české vlády, pane premiére. Žel, zřejmě naivní myšlenka. 

Dost bylo z Bruselu podobných nařízení, která nedávají smysl. A platit za to, že nebudeme chtít přijmout uprchlíky podle kvót, no, to už si z nás opravdu dělají „srandu“. Nebýt rok Karla IV., ale jako loni rok Jana Husa, tak bych to nazval novodobými odpustky, nakonec vymysleli to v Evropské straně lidové. Asi chtějí od nás zaplatit závazek, který dali vyděračům v Turecku. A s tím se rozhodně nemůžeme smířit!

 

 

Autor: JUDr. Vojtěch Filip, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda ÚV KSČMZdroj: Mediální úsek ÚV KSČM