Vyšetřování obchodů na MO ČR je nutné dotáhnout do konce

22.08.2012 21:07

 

Vyjádření poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro resort obranyAlexandra Černého k obvinění R. Adamse M. Bartákem.

Obvinění šéfa české pobočky automobilky Tatra Ronalda Adamse z korupce Martinem Bartákem a jeho spolupracovníky je dokladem toho, že je-li někdo důvodně podezřelý z korupce a začne být vyšetřován, tak se mu, byť po dlouhé době několika let, začíná vracet paměť. M. Barták před časem tvrdil, že celá kauza je úplně vymyšlená. Náhle však „prozřel“ a vzpomněl si na to, co se před třemi lety údajně odehrálo na brněnském veletrhu obranné a bezpečnostní techniky.
 
Je to jen doklad toho, že velké obchody ministerstva obrany, zvláště ty, které proběhly nestandardním způsobem, tedy bez výběrového řízení, a kdy jde o podstatně předražené nákupy, jsou ve většině případů spojeny s uplácením. K největšímu nárůstu těchto podivných transakcí došlo v době, kdy na ministerstvu obrany působili V. Parkanová a M. Barták.
 
Je také pozoruhodné, že i přestože jsou tyto obchody svým objemem nesrovnatelně větší než např. vše, co je známo v kauze D. Ratha, tak se mnozí vyšetřovaní trvale pohybují na svobodě. Přesto věřím, že orgány činné v trestním řízení dotáhnou vyšetřování do konce.

 

 

Autor: Alexander ČERNÝ, poslanec PČR a stínový ministr KSČM pro resort obranyZdroj: Mediální úsek ÚV KSČM